Iglarnia logo

Nauka i zabawa połączone, aby zapewnić dziecku umiejętności na całe życie.

1400150295

Zaletą spotkań jest to, że spotykamy się w małych grupach 6 - 8 osób. Zapewniam maszyny do szycia, przybory krawieckie, materiały pomocnicze – a więc wszystko, co potrzebne do pracy.

1400151555

Chcesz twórczo spędzić wolny czas, ucząc się technik szycia, zapraszam na warsztaty. Zrealizujesz tematy warsztatów na swój wymarzony sposób w kameralnej atmosferze i pod czujnym okiem prowadzącej. Będzie to doskonała okazja, żeby nauczyć się niezbędnych technik krawieckich, obsługi maszyn do szycia oraz posługiwania się wykrojami.

1400151554

Proponuję cykl kreatywnych spotkań, na których będziemy uczyć się szyć, ozdabiać i projektować. Magiczny świat tkanin, materiałów, kolorów i faktur będzie dla nas materiałem by tworzyć i bawić się przy tym. Podczas pracy pobudzimy naszą wyobraźnię, rozszerzymy umiejętności szycia i projektowania. Zdobędziemy nowe doświadczenia tak często przydatne na co dzień, a wykonane prace, wyroby pozostaną i nie są do kupienia w żadnym sklepie.

I poziom - Ozdabiamy
Nauka od podstaw operowania igłą i nitką, przyszywanie guzików. Poznanie różnych rodzajów tkanin, ściegów oraz technik dekorowania. Dzieci będą wykonywały proste makatki, breloczki do kluczy, oryginalne maskotki. Zapewniam niezbędne materiały i przybory. Ukończone prace dzieci zabierają do domu.

II poziom - Szyjemy
Rozpoczyna się od nauki obsługi maszyny do szycia. Nauczą się kontrolować prędkość, szyć po linii prostej, po okręgu. Opanowanie tej umiejętności pozwoli na zrealizowanie dzieciom bardziej wymagających projektów realizowanych na drugim poziomie. W ramach warsztatów dzieci będą szyły piórniki, torby czy okładki

na zeszyt. Ukończone prace dzieci zabierają ze sobą do domu. Zapewniam niezbędne materiały do zajęć oraz maszyny do szycia.

III poziom – Tworzymy
Dzieci poznają podstawy szycia patchworków. Szyją poszewkę patchworkową na poduszkę.

IV poziom - Kreujemy
Dzieci projektują i szyją swój własny strój koszulkę z aplikacją i prostą spódniczkę lub spodenki.

Podczas zajęć dzieci otrzymują pieczątki i zdobywają prawo jazdy na maszynę do szycia.

WARSZTATY sezonowe/ tematyczne tematyka związana z porą roku lub okresem świąt.
Co ważne, na zajęcia może uczęszczać każdy – bez względu na początkowy stopień zaawansowania. Tempo pracy oraz stopień skomplikowania projektu dopasuję do indywidualnych potrzeb, wiedzy i umiejętności.

1400151649-2

Harmonogram

Poniedziałek

17.00-18.30 grupa początkowa

Wtorek

terminy dla szkół i przedszkoli

Środa

terminy dla szkół i przedszkoli

terminy dla szkół i przedszkoli

terminy dla szkół i przedszkoli

Czwartek

terminy dla szkół i przedszkoli

17.30 - 19.30 warsztaty dla dorosłych

Piątek

terminy dla szkół i przedszkoli

15.00 - 19.30 warsztaty tematyczne, urodziny

###Zapisy na zajęcia